Onikss

Onikss ir neparasts un mistisks akmens. Kopš seniem laikiem cilvēki viņam piedēvēja daudz maģisku īpašību, tai skaitā aizsargā savu saimnieku no bojājumiem, nelaimes gadījumiem un pat dažām slimībām. Tomēr kā talismans akmens nav piemērots visiem.  Vairāk informācijas par oniksa akmens burvju spēku un to, kā noteikt, vai tas jums ir piemērots, Jūs atradīsiet mūsu rakstā. Akmeņu sakrālā vērtība: Šī akmens izskatu vēsture sakņojas leģendās un mītos. Senie grieķi savos mītos dārgakmeni identificēja ar mīlas dievietes Afrodītes pārakmeņotajiem nagiem. Saskaņā ar leģendu dievišķais dēls Eross miega laikā nogriezis mātes nagus. Pats vārds “onikss” no senās grieķu valodas ir tulkots kā “nagu”.

Minerāls ir svarīgs arī pasaules reliģijām:

Kristietībā viņš Bībelē tiek pieminēts divreiz: kā akmens, kas atradās Ēdenē, un kā viens no 12 dārgakmeņiem augstā priestera Ārona gredzenā.

Islāmā melnais onikss tiek ievietots mošejas sienā Kaaba pilsētā.

Onikss ir akmens “ar raksturu”. Kā burvju talismans tas nav piemērots visiem. Kopš seniem laikiem akmens tika uzskatīts par stiprās gribas un stiprās patrons. Tas palīdz atklāt un bagātināt viņu līderības īpašības, kā arī atturīgas domas. Daudzi valdnieki turēja oniksa kausus uz galda. Akmens ļāva pat svētku laikā palikt prātīgam, neaizmirst par svarīgām valsts lietām. Tradicionāli onikss tiek uzskatīts par “vīriešu” akmeni, bet tas ir piemērots sievietēm ar spēcīgu gribu. Ķēniņu laiki lielākajā daļā pasaules valstu ir tālu atpalikuši, taču akmens joprojām ir īsto vadītāju talismans. Viņš kļūs par uzticamu palīgu cilvēkam ar izteiktu gribasspēku un drosmīgu raksturu.