Dāvana Bērnam

Ja aizdomāties, atradīsies daudz variantu, lai pasniegtu dāvanu bērnam. Piemēram, tā ir kompensācija par maz veltīto laiku un saskarsmes trūkumu. Vai mīlestības, rūpes un uzmanības izpausme (es nevaru būt kopā ar tevi, bet varu uzdāvināt rotaļlietu).

Dāvana ir veids, kā var demonstrēt sociālo statusu: bērns parādīs dārgu rotaļlietu bērnudārzā, skolā – viņš nav sliktāks par citiem! Dāvanas palīdz noņemt spriegumu, izvēles process un dāvanu saņēmēja prieks dod spēku. Turklāt reizēm dāvanas dod iespēju pieaugušajam, kurš nopircis nevajadzīgu lietu, jutīsies par labsirdīgu, labu cilvēku. Piekrīties, ka iepirkties un izveidot rūpes ilūziju vieglāk nekā izrādīt īstas rūpes.

Dāvanas ir neatņemama Ziemassvētku, Dzimšanas dienas, vārda dienas un jebkuru citu svētku sastāvdaļā un, šķiet, bērni tās gaida visvairāk. Bērni gaida dāvanas, jo viņi pie tā pieraduši, tāpēc ka mēs paši pieradinājām viņus pie tā. Bērni iemācās, ka ir jāpriecājas par dāvanu.

Izvēloties dāvanu bērnam, ir svarīgi ņemt vērā divus pamatprincipus, kuri atbildēs uz jautājumu, ko bērnam uzdāvināt. Pirmkārt, izturieties pret šo procesu radoši – fantazējiet, eksperimentējiet.Otrkārt, ņemiet vērā bērna vecuma īpatnības, kā arī viņa individuālās prasmes.

Atcerieties vissvarīgāko: nevar vienkārši pasniegt dāvanu, pasmaidīt un teikt bērnam: ‘’ Iepazies un spēlējies pats!’’. Lai gan vecāku mērķis ir iemācīt bērnam rotaļāties pašam, tomēr sākotnēji viņam jāparāda, kā tieši to darīt, jo bērns to vēl nezina. Tas nemaz nav sarežģīti! Lai sāktu dalīties ar bērnu ar jaunu rotaļlietu, aplūkojiet to kopā, parādiet un pastāstiet bērnam kas tas par mantu un kā ar to var spēlēt. Ar laiku viņš redzētās darbības ar jauno mantu sāks pārņemt, izveidojot savu spēlēšanās veidu.